CEM ÇATIK

CEM ÇATIK

1987, İzmir doğumlu Cem Çatık müzisyenlik, prodüktörlük, ses mühendisliği ve gitar eğitmenliği yapmaktadır. 2010 yılında Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Cem, 2012 yılında Güç Başar Gülle eğitmenliğinde armoni, improvizasyon, kulak eğitimi, caz performansı ve ensemble derslerini Modern Müzik Akademisi bünyesinde tamamlamıştır. 2015 yılında girmiş olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi - MIAM - Ses Mühendisliği ve Dizayn yüksek lisans programına halen devam etmektedir. Aynı zamanda 2012’de kurmuş olduğu prova, kayıt ve prodüksiyon stüdyosu “Bubinga Records” un işletmeciliğini yapmaktadır.

Kendi solo projesi olan “Cem Çatık Experimentals” ekibini 2011 yılında bas gitarda Cengiz Zeydan, davullarda Umut Çılgın ve klavyelerde Ozan Göğüş’ten oluşan kadrosu ile kurdu. Yaklaşık üç yıl boyunca beste ve düzenleme çalışmaları yapan ekip 2014 yılında Bubinga Records’da Cem’in prodüktörlüğünde albüm kaydına girdi. Cem Çatık Experimentals - XIII albümü Recordman Müzik Yapım bünyesinde Utku Çılgın tarafından mikslendi ve mastering’leri yapıldı. Albüm için Arpej Yapım ile anlaşan Cem Çatık Experimentals ekibi, 2017, Nisan ayı itibari ile bütün dijital platformlar ve müzik marketlerde yer almaya hazırlanıyor.

Cem aynı zamanda Subway Jazz Station ve KULP gruplarında gitarist, Roots and Routes projelerinde müzik koçu ve müzisyen, Bestem Yuvarlak’ın albüm çalışmalarında prodüktör ve gitarist olarak yer almaktadır. Bubinga Records bünyesinde kayıtlarını yaptığı ekiplerden bazıları, Foton Kuşağı, Housing Crash ve Cazzip Project albüm ve single çalışmalarında ses mühendisi olarak Cem Çatık ile çalışmaktadırlar.

www.cemcatik.com/